Holloway Park ve The Auria Notting Hill Projeleri Satışa Çıktı

Türkiye’nin global emlak markası GRED, Londra’nın en prestijli projelerini Türk müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor. 7 Haziran 2024 Cuma günü Mandarin Oriental, Bosphorus Hotel’de bir basın toplantısı düzenleyen GRED, sınırlı sayıda daire ve özel indirim avantajlarıyla “Holloway Park” ve “The Auria Notting Hill” projelerini satışa sundu. Toplantıda, Londra merkezli gayrimenkul danışmanlık firması Knight Frank tarafından titiz bir çalışmayla dünya genelinde hazırlanan “Servet Raporu”nun 2024 yılı sonuçları da kamuoyuyla paylaşıldı…

İngiltere’deki pek çok önemli projeyi uzun yıllardır avantajlı fiyat ve ön alım fırsatıyla Türk yatırımcılarla buluşturan “Türkiye’nin global emlak markası GRED”, bu kez de Holloway Park” ve “The Auria Notting Hill” projelerinin lansmanı için İstanbul’daydı… GRED, İki önemli projenin tanıtımının yanı sıra, Türkiye iş ortağı Londra merkezli gayrimenkul danışmanlık firması Knight Frank tarafından titiz bir çalışmayla dünya genelinde hazırlanan “Servet Raporu 2024 Yılı Sonuçları”nı da Türk kamuoyuna sundu. Knight Frank’in 58 ülkedeki 604 ofisi aracılığıyla ve 25 binden fazla kişi tarafından desteklenerek dünya çapında tamamladığı araştırmalardan oluşan “Wealth Report”, hem iş insanları hem de küresel piyasalarda neler olduğunu merak eden bireyler için çok önemli bir rehber olma özelliği taşıyor.

7 Haziran 2024 Cuma günü Mandarin Oriental, Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen basın toplantısında GRED Kurucu Ortakları Knut Gaskjenn ve Meltem Türker’in yanı sıra; Peabody Grup Satış Direktörü Lisa Crush, Knight Frank Kıdemli Yardımcı Analisti Anna Ward ve Knight Frank Global Proje Satış Direktörü Logan Cordy de hazır bulundu. Basın toplantısının açılış konuşmasını yapmak üzere söz alan GRED Kurucu Ortağı ve CEO’su Meltem Türker, Türk müşterileri bir kez daha İngiltere’deki avantajlı projelerle buluşturacak olmanın heyecanıyla İstanbul’da bulunduklarını dile getirerek, tıpkı geçmişteki projelerinde olduğu gibi bu iki projede de yatırımcıların alırken kazanacağına dikkat çekti.

GRED Kurucu Ortakları’ndan, (COO) Knut Gaskjenn ise ünlü mimarlar Allford Hall Monaghan Morris ve peyzaj mimarları Exterior Architecture tarafından vizyoner bir tasarımla geliştirilen Holloway Park’ın, bankları, piknik alanları, açık hava spor salonu ve çocuk oyun alanı ile de doğayla özdeşleşmiş bir proje olduğuna dikkat çekti. Notting Hill’de bulunan The Auria’nın ise Londra’nın en ikonik yerleşim bölgelerinden birinde olduğunu ifade eden Knut Gaskjenn, bu prestijli projenin ise vizyoner bir mimarinin ürünü olduğunu söyledi.

“Holloway Park”ta sınırlı sayıda daire yatırımcılarına alırken kazandıracak bir proje

“Holloway Park” projesi için erken davrananlar lansmana özel fırsatlardan yararlanma fırsatı bulacaklar. Londra’nın kuzey bölgesinde haritaları yeniden şekillendirecek bir emlak projesi olan “Holloway Park”, İngiltere’nin en büyük iki emlak kuruluşu Peabody ve London Square imzasıyla yepyeni bir oluşuma imza atıyorlar. Bu projede, dünya çapında tanınan Allford Hall Monaghan Morris mimarlık ofisi ve Exterior Architecture Peyzaj Mimarlığı’nın vizyoner tasarımlarıyla parklar, koşu parkurları, Wifi noktaları, piknik masaları, açık hava spor tesisleri ve çocuk oyun alanları sayesinde şehrin merkezinde doğal yaşam olanağı sağlanıyor. Projenin yer aldığı Islington Bölgesi ise kamusal alanlar açısından başkentteki en iyi bölgelerden sayılıyor.

“Birinci Sınıf Malzeme ve Sıra Dışı Mimari”

İngiltere’nin en eski ve en saygın emlak kuruluşlarından Peabody ve konut geliştirme firması London Square sıra dışı tasarım ve mimariyi “Holloway Park”ta bir araya getiriyorlar. Her birinin kendi açık hava alanı bulunan, balkonlu, çatı teraslı ya da bahçeli, bir, iki ve üç odalı, üstün kalitede konutlar; ilk etabın ilk lansmanı olarak karşımıza çıkıyor. Konut sakinleri için tüm imkânlar birinci sınıf olarak planlanmış… Fitness salonu, lounge, home office çalışma alanları, kahve istasyonları, kütüphane, rezervasyona tabi özel yemek salonu ve 24 saat cocierge hizmeti bu projede mevcut. Komplekste ayrıca yaklaşık 1200 metrekarelik ticari alan da yer alıyor. Her daire son derece özenle tasarlanıyor. İç dekorasyon için “sakin” ya da “cesur” renk paleti seçenekleri de sunuluyor. Doğal ışık alan yaşam alanları özel balkonlara da sahip… Bisiklet parkı, ortak alanlarda CCTV içeren özel güvenlik ve ana girişte kameralı giriş sistemi bulunuyor.

“Üniversiteler ve toplu ulaşım istasyonları hemen yanı başınızda”

Islington Bölgesi’nde yeni konutlar için talep oldukça yüksek. Yatırım veya yaşama amaçlı konut alımlarının yanı sıra geniş bir uluslararası öğrenci piyasası da mevcut. Londra’nın QS tarafından okumak için dünyadaki en iyi yer seçilmesinin de bunda katkısı büyük. UCL, SOAS, King’s College, LSE ve Imperial gibi en iyi üniversiteler Holloway Park’a oldukça yakın mesafede. Metro, otobüs, tren, bisiklet ve yürüyüş yolları, bölgeyi ulaşım açısından da avantajlı kılıyor. Hemen yakındaki King’s Cross St Pancras’da bulunan Eurostar istasyonu ile kıta Avrupa’sına neredeyse iki saat gibi kısa bir süre içinde ulaşmak mümkün. Ayrıca havaalanlarına da kolay ulaşımı sağlayan bağlantılar bulunuyor.

Peabody Grup Satış Direktörü Lisa Crush; “Holloway Park Londra merkezinin Kuzey Bölgesi haritalarını yeniden şekillendirecek”

Bölge kültür ve sanat faaliyetlerine erişim açısından da oldukça avantajlı. Shakespeare’s Globe gibi tiyatrolara ve başlıca galeri ve müzelere, Michelin yıldızlı restoranlara, Knightsbridge ve Bond Street’teki ünlü modaevlerine hızlıca erişim sağlanabiliyor. Peabody Grup Satış Direktörü Lisa Crush şunları ifade ediyor: “Holloway Park Londra merkezinin kuzey bölgesi haritalarını yeniden şekillendirecek. Cazip ve sıcak bir mahalle atmosferi ile yeşil alanların, olağanüstü mimarinin, üstün kalitenin birleştiği, üstün kalitede evler yaratıyoruz. Holloway Park, Peabody’nin insanların hayatında uzun vadeli farklar yaratarak, sürdürülebilir topluluklar oluşturma misyonunu güçlendiriyor”.

London Square, Kuzey Genel Müdürü, Jo McDonagh; “Holloway Park Sıra dışı bir yatırım fırsatı sunuyor”

London Square, Kuzey Genel Müdürü, Jo McDonagh ise Holloway Park’ın sıra dışı bir yatırım fırsatı sunduğuna dikkat çekerek sözlerini şu şekilde sürdürüyor; “En iyi üniversiteler uluslararası öğrencileri çekmekte. Bunun yanı sıra Google, Univeral Music UK ve Facebook gibi işverenlerin sağladığı istihdam ile King’s Cross’da 2024 sonu itibarıyla 40 bin çalışanın olması da bekleniyor. Finans ve hukuk firmaları ile kurumsal şirket merkezlerinin çok yakınında olması nedeniyle birçok genç profesyonelin bu bölgede ev kiralayacağını öngörmekteyiz”.

“Islington Bölgesi hızlı bir büyüme ivmesine sahip”

Islington Bölgesi;Ocak 2021 – Temmuz 2023 tarihleri arasındaki veriler göz önüne alındığında kiralama sayılarında yüzde 58’lik bir artış göstermiş.5 yıllık kümülatif kiralama piyasası tahmini ise yüzde 19.9 oranında.5 yıllık satılık piyasası artış tahmini ise bu bölgede yüzde 8.1.Aynı zamandaLondra’nın en yeşil 4’üncü bölgesi olma özelliğine sahip Islington’da, 370 adet restoran bulunuyor.Bölge, 2021-2023 arası en sağlıklı caddeleri unvanına da sahip.

“Londra’nın kalbinden Paris’e yalnızca 2 saat”

 Londra’nın tam merkezinde King’s Cross ana tren istasyonunda, Londra’nın her noktasından Birleşik Krallık’ın bütün şehirlerine ve hatta Paris’e bile 2 saatte ulaşmanın mümkün olduğu Holloway’de yatırım yapan kişiler “Londra’nın kalbi” olarak bilinen eşsiz bir noktasında yatırım fırsatı yakalıyor. Holloway, emsallerinden farklı olarak, Londra’nın en büyük 12 üniversitesine de 20 dk altında ulaşma imkanı sağlıyor. Yatırımcı için en önemli nokta ise İngiltere’nin “Silikon Vadisi” olarak adlandırılan ve Google, Facebook gibi dünya şirketlerine ev sahipliği yapan Tech City’ye ise sadece 1 durak mesafede.

“Yüzde 20 ön ödeme, kalanı ise teslimde”

Holloway Park projesi, ödüllü Suna Interiors tarafından tasarlandı. Tüm dairelerin yerden ısıtmalı olduğu projenin beyaz eşyaları da Siemens mutfak aletleriyle donatılıyor. Gün ışığını bolca alacak şekilde konumlanan daireler ise avantajlı fiyatlarıyla da dikkat çekici özelliklere sahip.  Rezervasyon ücreti 2,500 Pound olan projede, rezervasyon sonrası 21 gün içinde satış fiyatının yüzde 10’u, 12 ay içinde ise yine yüzde 10’u (toplamda yüzde 20’si) ödeniyor. Geriye kalan yüzde 80’lik ödeme ise proje tesliminde tamamlanıyor. Bu ödeme avantajlarını

 Erken dönem avantajlı fiyatları ile dikkat çeken Holloway, GRED Türkiye farkıyla Türkiye lansmanına özel indirimli fiyatlarla Türk yatırımcıları bekliyor. GRED tarafından özel olarak açılan son etabı sınırlı sayıda daire için ise 713 pound’a kadar düşen fiyat avantajı ile Türk yatırımcıları bekliyor.  King’s Cross’da 1440 pound’dan, Tech City’de ise 1600 pound’dan başlayan metrekare fiyatları ise Holloway’de yalnızca 960 pound’tan başlıyor. Holloway, rekabetçi fiyatlar ile yatırımcılar için emsalsiz bir fırsat yaratıyor. Yanı başında yer alan King’s Cross ve Tech City’ye göre %40’a varan düşük fiyat avantajı ile yatırımcılar için muhteşem bir ön alım fırsatı sunuyor.

KOZMOPOLİT, İKONİK VE ÇEKİCİ  “THE AURIA NOTTING HILL”

“The Auria”, Peabody Group’un ünlü Notting Hill semtinde yer alan Portobello Meydanı’ndaki ödüllü, saygın projesinin yeni etabı olarak karşımıza çıkıyor. Proje, Londra’nın en beğenilen ve ikonik bölgelerinden biri olan Royal Borough of Kensington and Chelsea’de yer alıyor. Güçlü bir mirasın yanı sıra popüler kültürü de kucaklayan semtte hala sıcak mahalle kültürü ile birlikte canlı bir enerjiyi de hissedebilirsiniz. White City, Queensway ve Paddington’da gerçekleşen, heyecan verici yenileme projeleri de bölgeyi yatırımcıların gözdesi haline getiriyor. Michelin yıldızlı restoranları, lüks butikleri, vintage mağazaları ve organik pazarları ile semt birçok farklı zevke de hitap ediyor.  

 Sağladığı erken dönem yatırım ve döviz gelir fırsatlarının yanı sıra çocuklarının eğitimi için Londra’yı tercih eden anne ve babalar için de benzersiz bir fırsat sunan “The Auria”; Notting Hill Royal College of Art, UCL, Imperial College gibi birçok prestijli üniversiteye sadece birkaç durak mesafede.

 İngiltere’nin birim fiyatı bakımından en pahalı konumlarından Holland Park ve Hyde Park’a komşu olan “The Auria”; bölgedeki Kyoto Garden, Kensington Bahçeleri, wellness kulüpleri, Six Senses Hotel & Spa, Notting Hill Harbour Club gibi seçkin mekanlara ev sahipliği yapmasıyla hem şehrin eklektik yapısını solumak isteyen hem de erken kira getirisi isteyen yatırımcılar için önemli bir fırsat projesi olarak öne çıkıyor. 2024’ün üçüncü ila dördüncü çeyreği arası tamamlanması planlanan projede 48 adet tek odalı (yaklaşık 52 metrekare), 18 adet ise iki odalı (yaklaşık 70 metrekare) konut bulunuyor.  12 saat concierge hizmeti, spor salonu, otopark (yıllık ücret dahilinde) gibi ayrıcalıklı hizmetler de yer alıyor. Avantajlı alım fırsatları ile yüzde 50’ye yakın kira kar oranın yanı sıra konut fiyatları tek odalılar için 675 bin, iki odalılar için ise 975 bin pound’dan başlıyor. Yatırımcılar için kazancın yüzde 4 ila yüzde 4.3 arası olması öngörülüyor. En yakın emsallerinde birim fiyatı bin 400 pound’dan başlayan The Auria’da, GRED tarafından bankalar ile özel olarak geliştirilen finansman modelleri ile bin pound’dan başlayan fiyatlarla yatırımcıları bekliyor.

“Türkiye, yüksek gelirli bireyler endeksinde İsviçre, Güney Kore ve ABD’yi geçerek yüzde 9’luk artışla ilk sırada yer alıyor”

Knight Frank Kıdemli Yardımcı Analisti Anna Ward toplantıda, Knight Frank tarafından oluşturulan ve Türkiye verileri GRED tarafından desteklenen 2024 Servet Raporu’na ayrıca dikkat çekerek; “UHNWI (Ultra High Net Worth Individuals) olarak tanımlanan “yüksek gelirli bireyler”, gelir sınıfı en yüksek gelir elde eden %5’lik dilime eşdeğer varlıklı insanlardan oluşmaktadır. Wealth Report’da öne çıkan ve bizler için de şaşırtıcı olan verilerden biri de yüksek gelirli birey oranında Türkiye’nin; bir önceki yıla göre İsviçre, Güney Kore, Hindistan ve A.B.D.’yi geçerek %9’luk bir artışla ilk sırada yer alması oldu” dedi. Knight Frank 2024 Raporunda yer alan projeksiyon ve elde edilen verilere göre 2022 yılında 23’üncü sırada yer alan Türkiye, 2028 itibarıyla 2 sıra yükselerek 21’inci konuma gelecek. Bu trend ile Türkiye, Çin ve Hindistan’ın ardından en yüksek büyüme oranına sahip olarak görülüyor.

Raporda yer alan bir diğer önemli analize göre ise, halihazırda Covid 19 öncesi dönemde Dünyanın en çok uçuş bağlantısına sahip 9’uncu şehir olan İstanbul; Paris, Tokyo ve New York’u geçerek 5’inci sıraya yükselmiş durumda. Aynı listede Londra birinci şehir olarak mevcut statüsünü koruyor.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak