Bvlgarı Resort Bodrum İçin İmzalar Atıldı

2024 Bvlgari Hotels & Resorts, uzun zamandır heyecanla beklenen Jeweler of Hospitality koleksiyonunun 12’nci halkası olarak planlanan ve 2026 yılında Bodrum’da açılacak yeni otel için anlaşma imzaladığını gururla duyurdu.

Milano, Londra, Dubai, Şangay, Pekin ve Bali’nin ardından geçen yıl Roma ve Tokyo’da da Bvlgari Hotels & Resorts otelleriyle hizmet vermeye başlayan Bvlgari, 2026’da açacağı Miami Beach ve Maldivler otellerinin yanına Bodrum’u da ekleyerek 12 tesise ulaşacak.

Antik Dünya’nın yedi harikasından biri olan Halikarnas Mozolesi’ne ev sahipliği yapan Bodrum, bugün Akdeniz Bölgesi’nin en gözde ve seçkin destinasyonlarından biri olarak öne çıkıyor. Yeni resort, bölgenin en şık lokasyonu olarak bilinen Türkbükü-Gölköy sahilinde, yarımada üzerine kurulacak.

En iyi sürdürülebilirlik uygulamalarına göre geliştirilecek olan proje, diğer tüm Bvlgari Hotels & Resorts otellerinde olduğu gibi, Milanolu mimarlık firması ACPV Architects’in ünlü mimarı Antonio Citterio Patricia Viel tarafından tasarlanacak. Proje ile ilgili bilgiler veren ünlü mimar Viel, “Bvlgari Resort Bodrum için, uygarlık tarihi boyunca yaşadığı serüveni anlatacağız. Ancak bunu yaparken de sadece çağdaş malzemeler, renk çağrışımları kullanmayacağız, mimari ve peyzaj arasında bir diyalog kurarak ve projenin sunduğu olağanüstü doğa manzarasının ayrıcalığıyla bir aidiyet duygusu yaratacağız” diye konuştu. 

Halihazırda arazideki bitki örtüsü oldukça çorak olduğundan, binlerce ağacın dikilmesini öngören peyzaj projesi ise dünyaca ünlü peyzaj mimarları Randle Siddeley Limited’e (RSL) emanet edilmiş durumda. Projeyi gerçekleştirecek, Lord Kenilworth Randle Siddeley “Bvlgari Resort Bodrum için vizyonumuz, lüks bir kaçış noktası yaratmanın ötesine geçerek, bölgenin eşsiz güzelliğini kucaklamak ve tasarımımız ile operasyonlarımızın çevreyle uyumlu bir şekilde bir arada var olmasını sağlamaktır. Mimariyi ve doğayı kusursuz bir şekilde harmanlamayı, olağanüstü bir konuk deneyimi sunarken manzaranın özgünlüğünü korumayı hedefliyoruz” şeklinde açıkladı.  

Projenin aydınlatma tasarımcısı ise İngiltere merkezli ISOMETRIX

Tesisin sürdürülebilirliğini sağlamak için; 3L Mühendislik Türkiye tarafından “Tesis Tasarımı ve Enerji Verimliliği Raporu” ve EAME tarafından “Çevre Raporu” da bulunuyor. Tesisin sahibi, enerji, kimya ve inşaat dahil olmak üzere sayısız sektörde önemli bir paya sahip, bölgenin en büyük holdinglerinden biri olan Cengiz Holding. Projenin baş geliştirme danışmanlığını ise Ömer İsvan’ın öncülüğünü yaptığı küresel konaklama ve yaşam tarzı gayrimenkul danışmanlık firması Servotel üstleniyor.

Bvlgari Resort Bodrum, Doğu Akdeniz’in en güzel iki koyu arasında yer alan 60 hektarlık bir yarımadanın ucunda yer alıyor. Teraslı Akdeniz bahçelerinden oluşan 10 hektarlık bir yüzeye yayılan tesis, yüzme havuzu, açık alanlar, balkonlar, teraslar ve özel bahçeler içeren, 3 ila 6 yatak odası arasında değişen farklı kategorilerde 100 Bvlgari markalı villadan oluşan son derece seçkin bir konut topluluğu ile çevrelenecek.

Resort ise 84 oda ve süitten oluşacak. Bvlgari Süiti de dahil olmak üzere 43’ü bahçe süitinden oluşan mekanlar, basamaklı ana binanın çeşitli katlarında yer alırken, özel havuzlu 40 bağımsız villa,  yarımadanın önündeki denize bakan bahçede yer alacak. Geniş peyzajlı bahçeler içinde yer alan ve 25 metrelik özel havuzuyla kendi özel plajına açılan beş yatak odalı, 800 metrekarelik Bvlgari Villa, dünya çapında lüks konaklamada yeni bir kilometre taşı olacak. Konuklara çok zengin bir yaşam tarzı deneyimi sunmak üzere tüm arazide dinlenme, eğlenme ve gastronomi açısından çok çeşitli lüks tesisler yer alacak.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak