Beyaz Group ve Cemrem İnşaat’ın Ihlamur Konakları Projesinde Ön Talep Başladı

Beyaz Group ve Cemrem İnşaat tarafından 630 milyon liralık yatırımla hayata geçecek olan Büyükçekmece’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Ihlamur Konakları’nda ön talep toplama dönemi başladı.

8800 metrekare alanda inşaa edilecek projede 12 blokta 161 daire ve 34 ticari birim bulunuyor. Projenin 2025 yılı Aralık ayında teslim edilmesi planlanıyor.

İnşaat sektörünün yenilikçi ve dinamik markası Beyaz Group, Cemrem İnşaat ortaklığıyla hayata geçirmeye hazırlandığı yeni projesi ‘Ihlamur Konakları’nda ön talep toplamaya başladı.

Bölgenin en kapsamlı kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyan ‘Ihlamur Konakları’ Büyükçekmece’nin örnek teşkil edecek özelliklere sahip projesi olarak hayata geçmeye hazırlanıyor.

Büyükçekmece’nin kalbi konumuda bulunan Cengiz Topel Caddesindeki projede daireler 1+1 den başlayıp  5+2 dubleks konut seçeneklerine kadar uzanıyor.  Bu daireler minimum 117.14 m2’den başlayıp, maksimumda 272,11 m2’ye kadar seçenek sunuyor. Projedeki ev tipleri yeni projeler arasında standartların üzerindeki net metrekarelere sahip olması ile de fark yaratıyor. Projede balkon ve teraslar da ön plana çıkıyor.

Beyaz Grup oluşumuyla ile ilgili bilgi veren Beyaz Group Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Beyaz, Büyükçekmece ve çevresinde bugüne kadar pek çok yatırım yaptıklarını söyledi. Beyaz, “Beyaz Group olarak bir Beyaz İnşaat iştirakiyiz. 1962 yılında Gümüşhane Şiran’lı olan 3 kardes ve onların cocuk ve torunlarından oluşmuş bir aile şirketiyiz. Dürüstlük ilkesi ile nesilden nesile işimizi sürdürdük. Kardeşim Samet Beyaz ile birlikte 2005 yılında Büyükçekmece’de Beyaz Group’u kurarak kendi projelerimizi üretmeye başladık.  Bu süreçte kentsel dönüşümde öncü olma kararı alarak ve bu zamana dek Büyükçekmece’de en cok kentsel dönüşüm projesi yürüten şirket olduk. Toplamda 730 konut 56 ticari bölümü dönüştürdük. Konforlu ve lüks konut üreten fırma unvanına sahip olduk. Ürettiğimiz konutlarla bölgenin sosyal dokusunu ve çehresini şekillendiren, bulunduğu bölgeye değer katan imza işler yaptık, Projelerimizde Ege ve Batı Akdeniz mimarisiyle beraber beyaz cephe ve tasarımlarıyla öne çıktık, yatay mimariyi, peyzaj alanlarını ve sosyal alanları önemsedik.” dedi.

Büyükçekmece’nin gözbebeği ‘Ihlamur Konakları’

Büyükçekmece’nin kalbinde bulunan ve  ferah bir yaşam alanı sunan ‘Ihlamur Konakları’ şehrin tüm imkanlarını da en yüksek kalite ve imkanla sakinlerine sunmaya hazırlanıyor. Geniş sosyal donatılarıyla dikkat çeken ‘Ihlamur Konakları’nda, açık olimpik yüzme havuzu, spor salonu, çocuk oyun alanları, kapalı otopark alanları ve 7/24 güvenlik hizmetiyle her türlü fırsatı sağlıyor.

Projeden sadece 1 dakika yürüme mesafesi uzaklığında olan Büyükçekmece’nin 9 km’lik deniz kenarı kordon boyunca yürüyüş ve spor alanlarıyla beraber proje içerisinde de geniş peyzaj ve yaşam alanlarının inşaat alanından fazla olduğu 5500 m2’nin üzerinde yeşil alana sahip bölgenin en yüksek sosyal donatıya sahip projesidir. Projede tüm blokların ve peyzaj alanının altı tamamen kapalı otopark olarak tasarlandı. Sığınak, görevli dairesi ve yönetim ofisi gibi faaliyet alanlarının dışında toplam 195 araçlık bir otoparka sahiptir.

Önemli alışveriş merkezleri Atirus Avm 3 dk, Marmara Park Avm 12 dk ve Perlavista Avm’ye 6 dk mesafede bulunan ‘Ihlamur Konakları’, İstanbul Havalimanına 45 dk, Metrobüs’e 7 dk, TEM Hadımköy Gişelerine 10 dk , E-5’e uzaklığı ise 2 dk. Eğitim Kurumlarından Aydın Üniversitesi 4 dk, Beykent Üniversitesi 6 dk, Arel Üniversitesi 20 dk, İstanbul Üniversitesi 20 dk, Bilfen Koleji, Doğa Koleji, FMV Işık Okulları, Bahçesehir Koleji gibi eğitim kurumlarına yakınlığıyla dikkat çeken proje, dakikalar içerisinde Başakşehir Devlet Hastanesi, Mimarsinan Devlet Hastanesi ve özel hastanelere de ulaşım imkanı sağlıyor.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak