İzmir’in En Büyük Özel Sektör Kentsel Dönüşüm Projesi: “Forum Göztepe”

Türkiye ve dünyada 32 yıldır konut projeleri, rezidans ve alışveriş merkezlerini yaşama geçiren Turkmall’un 80 blok ve bin 400 konuttan oluşacak Forum Göztepe projesinde temele ilk kazmanın vurulması için son dönemece girildi.

Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu, İzmir’de özel sektör eliyle gerçekleştirilen alan bazlı en büyük kentsel dönüşüm projesi unvanını taşıyan Forum Göztepe ile Esentepe Mahallesi’nde yüzlerce aileyi sağlam konut sahibi yapacaklarını söyledi.

Eyüboğlu, “Forum Göztepe’de ticari alanlar, ofis alanları sosyalleşebileceğiniz mekanlar, her daire için bir kapalı otopark gibi pek çok özelliği bir arada sunacağız. Forum Göztepe, hem çevre yoluna hem de metroya ve sahile yakın bir konumda olmasıyla ulaşım avantajı da sunuyor. Bu proje hem bölgeye hem de İzmir’e değer katacak” diye konuştu.

Yaşanabilir Kent Hedefi

İzmir’de kentin yapı stoğunun eski olması nedeniyle dönüşüme büyük ihtiyaç olduğunu vurgulayan Turkmall Yönetim Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu, Esentepe Mahallesi’nde toplam 72 dönümlük alan üzerinde yer alacak projenin sadece İzmir değil, Türkiye için önemli bir örnek oluşturacağını kaydetti.

Eyüboğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Haziran 2021’de başlatmış olduğumuz Forum Göztepe projesi kapsamında yapmış olduğumuz 3’te 2’lik uzlaşma sonucu Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Esentepe Mahallesi 80 blok ve 820 konuttan oluşan alanın tamamı rezerv olan olarak ilan edildi. Proje kapsamında toplamda bin 400 konut inşa edeceğiz. Ege Bölgesi’nde birçok proje yaptık; yapmaya da devam ediyoruz. İzmir’e özel önem veriyoruz. Deprem ve kentsel dönüşüm artık ülkenin önemli bir gerçeği. Bu dönüşümde pay sahibi olmak istiyoruz. Kent estetiğine sahip binalar sosyal alanlar ve yaşanacak mekanlar oluşturmayı hedefliyoruz. Forum Göztepe ile İzmir’e yakışan ödüllü bir projeyi daha yaşama geçiriyoruz”

İki Ay İçinde Başlıyoruz

Forum Göztepe projesine iki ay içinde ilk kazmanın vurulacağını dile getiren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Altunhan da, “İzmir’de herkes tarafından kabul gören Forum Bornova markasının ardından şimdi de karma bir proje olan Forum Göztepe’yi İzmirliler’le buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Burası bizim açımızdan çok değerli bir proje. Çünkü yalnızca avm ve konut inşa etmeyeceğiz. Meydanı, sokağı ve sosyal donatılarıyla yeni bir yaşam merkezi oluşturacağız. İzmir’in ihtiyaçlarına cevap verecek projeyi, modern mimariyle ve sağlam zemin üzerinde yükselteceğiz. Ticari alanlar, ofis alanları sosyalleşebileceğiniz mekanlar, her daire için bir kapalı otopark gibi pek çok özelliği bir arada sunacağız. Forum Göztepe, hem çevre yoluna hem de metroya ve sahile yakın bir konumda olmasıyla ulaşım avantajı da sunuyor” ifadesini kullandı.

İzmir’de Kentsel Dönüşümde Yeni Projeler Yolda

İzmir’de kentsel dönüşüm anlamında yapılacak çok şey olduğunu ve Forum Göztepe projesiyle önemli bir adım attıklarını dile getiren Mehmet Altunhan, şunları söyledi: “2024 yılında İzmir ve Ege’de yeni kentsel dönüşüm, konut ve karma projelerdeki yatırımlara devam edeceğiz. İzmir’de kentsel dönüşüm alanında yapılacak çok iş var. Çünkü İzmir aktif fay hatlarının üzerinde ve deprem riski taşıyan bir şehir. Bunun yanı sıra; kentin yapı stoğu da yaşlı. İzmir’in yüzde 80 oranında dönüşmesi gerekiyor. Özellikle kent merkezinde bu sağlıksız konut stoğu daha çok dikkat çekiyor. İzmir’de yeni ve sağlıklı konutların inşaa edilmesi ve günün ihtiyacına cevap verecek nitelikli projeler yapılması gerekli. Asıl işimiz yaşam alanları yaratmak. Bundan sonra da İzmir’de önemli karma konseptli projeleri yaşama geçirmek istiyoruz”

Forum Göztepe Projesiyle Ödül Gururu Yaşadık

Turkmall Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Altunhan, Yeni Asır Gazetesi’nin düzenlediği YİGİT töreninde ‘Kentsel Dönüşümde Alan Bazlı En Büyük Özel Sektör Projesi’  ödülüne layık görüldükleri için gurur duyduklarını söyledi.

Forum Göztepe projesine iki ay içinde ilk kazmanın vurulacağını dile getiren Altunhan, “İzmir’de herkes tarafından kabul gören Forum Bornova markasının ardından şimdi de karma bir proje olan Forum Göztepe’yi İzmirliler’le buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Burası bizim açımızdan çok değerli bir proje, çünkü yalnızca Avm ve konut inşa etmeyeceğiz. Meydanı, sokağı ve sosyal donatılarıyla yeni bir yaşam merkezi oluşturacağız. İzmir’in ihtiyaçlarına cevap verecek projeyi, modern mimariyle ve sağlam zemin üzerinde yükselteceğiz. Ticari alanlar, ofis alanları sosyalleşebileceğiniz mekanlar, her daire için bir kapalı otopark gibi pek çok özelliği bir arada sunacağız. Forum Göztepe, hem çevre yoluna hem de metroya ve sahile yakın bir konumda olmasıyla ulaşım avantajı da sunuyor” diye konuştu.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak