RAMS Türkiye’den 2 yılda 2 milyon metrekare

35 yıllık tecrübesi, Almanya, Tayland, Dubai (BAE), Rusya, Türkiye ve Kazakistan olmak üzere 6 farklı ülkedeki 11 şehirdeki operasyonu ve 25 bini aşkın çalışanı ile 8 sektörde faaliyet gösteren RAMS Global, Türkiye operasyonlarına son hız devam ediyor.

Grubun amiral gemisi olan gayrimenkul sektöründe 6 ülkedeki 11 farklı şehirde 92. projesini tamamlayan RAMS Global, inşaat başta olmak üzere faaliyet gösterdiği alanlardaki güncel gelişmeleri paylaştı. İnşaat sektöründe 4 milyon metrekare inşaatı tamamlayan RAMS Global’in, 2 milyon metrekare de devam eden inşaatı bulunuyor.

Basın toplantısında konuşan RAMS Global Yönetim Kurulu Başkanı Devran Bülbül, görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Bu topraklarda doğmuş, Türki Cumhuriyetlerde (başta Kazakistan olmak üzere) büyümüş ve bilgi birikimiyle deneyimiyle ve sermayesiyle Türkiye’ye değer katmak, ihtiyaç duyulan her alana ‘can suyu olmak’ için kolları sıvamış bir kurumuz.

Hayatın her alanında insanların yanında olmak bizim ana stratejimiz. Önce ev dedik… Sonra o evleri yuvaya dönüştürdük. Bugün 20 binden fazla kişi RAMS konutlarında oturuyor. Yuvada buluşan aile bireylerinin hayatlarına değer katmak için GAIN ile medya-eğlence sektörüne girdik. Yeme-içme sektöründe Kazakistan’daki restoranlarımızın yanı sıra bu alanda Türkiye’de de yatırımlarımıza devam ediyoruz. Paylaşımlı ofis sektöründe yatırımlarımız mevcut. Turizm ve maden sektörü de diğer öncelikli alanlarımız. Hepsinin ötesinde, işe, ‘Her şeyin başı sağlık’ diyerek başladık… Sağlık sektörüne değer katacak yatırımlar yaptık.  Bugün olduğu gibi önümüzdeki dönemde de bu topraklara değer katmak için var gücümüzle çalışacağız.” 

İnşaatta rekor teslim, rekor satış

RAMS Global’in İstanbul’daki ilk projesi Ümraniye’deki Quattro Istanbul’da 8 ayda yaşamı başlatan grup, 210 dairenin satışını 59 gün gibi rekor bir sürede tamamladı. Projede BigChefs ve Migros markası da yerini aldı. Eylül 2022’de temel atma törenini yapılan RAMS Garden Bahçelievler’de ise 24 ay planlanan teslim süresi erken tamamlanarak 14 ayda İstanbul severlerle buluşacak.

Lansmanı Mart ayında yapılan ve 2 etaptan oluşan RAMS City Haliç’in ise %87’si satıldı. Ödüllü mimarisiyle Maslak’ın boğaz manzarasına açılan kapısı RAMS Beyond İstanbul bünyesinde paylaşımlı çalışma ve kültür sanat alanları, 360 seyir terası, seçkin dünya markaları, Michelin yıldızlı restoran, İstanbul Boğazı ile birleşen sonsuzluk havuzu ve heliport gibi lüks olanakları olacak. Daire sahiplerine ve bölgeye ayrıcalıklı olanaklar sunan projede Stefona Ricci, Zilli, Birioni, Berluti, Frette, D.ream grubu gibi dünyaca ünlü ve prestij sahibi birçok marka yer alacak.

Son gözbebeği: RAMS Denizkent Bayramoğlu

“İstanbul’un Kıyısında Bir Deniz Kenti” kurmak için hayata geçirilen RAMS Denizkent, Bayramoğlu’nun en nadide konumunda, 1,5 milyon metrekarelik alanda yer alıyor. 8 etap ve 4400 konuttan oluşan projede, ilk etapta 5 blok ve 425 modern ve estetik tasarıma sahip konut bulunuyor.

Dünya çapında projeler

Türkiye dışında Almanya, Tayland, Dubai (BAE), Rusya ve Kazakistan’da da projeler geliştiren RAMS Global, buralardaki işleri ile de ön plana çıkıyor. RAMS Global’in, Almanya’daki projesi Magdeburg şehrinde 257 bin metrekare arsa üzerine 440 bin metrekare karma kullanıma alanına sahip. Tayland’da 1000 odadan oluşan 2 projeden biri ise Eylül başı itibarıyla açılacak.

“Hayatın her alanında insanlara değer katmak için varız”

Hayatın her alanında insanların hayatına değer katmak için çalışan RAMS Global, mobilya, yeme-içme, medya-eğlence, paylaşımlı ofis, turizm ve maden sektöründe de yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Paylaşımlı ofis ile yeme-içme sektörlerinde Kazakistan’da ve Türkiye’de yatırımları olan RAMS Global’in turizm sektöründe ise Kazakistan’da 2, Tayland’da 2, İstanbul’da 1, Bodrum’da 2 olmak üzere toplam 7 otel projesi bulunuyor.

Maden sektörü, kurumun oluşturduğu üretim değeri ve sağladığı istihdam düşünüldüğüne öncelikli faaliyet alanlarından biri. Öte yandan Sağlık sektörüne değer katacak yatırımlar yapmak için kolları sıvayan Grup, Gaziantep Liv Hospital’in yanı sıra Kazakistan’da biri anne-çocuk olmak üzere 2 hastanesiyle faaliyet gösteriyor.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak