Fuzul Yapı, Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına Dönüştü

Türkiye’de markalı konut sektörünün öncülerinden Fuzul Yapı, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı iznini alarak halk arz sürecinin ilk adımını attı. Fuzul GYO, portföyündeki güçlü projelerle halka açılma sürecini 2023 bitmeden tamamlamayı hedefliyor.

Fuzul Holding bünyesinde faaliyet gösteren ve gayrimenkul sektörünün öncü markalarından biri olan Fuzul Yapı, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan gayrimenkul yatırım ortaklığı dönüşüm iznini aldı. Böylece, halka arz sürecinin en önemli adımı atılmış oldu.

Halka arz için çalışmalarını 2023 yılı içinde tamamlamayı hedefleyen şirket, bugüne kadar Tem Avrasya, Başakşehir Avrasya 1, Başakcity, Kent Evila, Kent Ariva, Olimpa AVM, Olimpa Rezidans, Olimpa Park Plus, Vadiyaka Başakşehir ve 3. İstanbul Başakşehir projelerini hayata geçirdi. Şu anda devam eden projeleri arasında Barbaros 48, Avrasya 2, Avrasya 3, Fatih Otel gibi projeleri yer alıyor. Bundan sonraki süreçte devreye alınacak birçok yeni proje Fuzul GYO portföyüne dahil edilecek.

Fuzul Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüşüm süreciyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan Fuzul GYO Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Akbal, ‘’ Fuzul Holding olarak yakın zamanda aldığımız stratejik bir kararla gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren iştiraklerimizden Fuzul GYO’nun halka açılması için gerekli adımları attık. Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (GYO) dönüşüm başvurumuz neticelendi. Bundan sonraki süreçte Fuzul GYO olarak ülkemize ve sektörümüzde katma değer sağlamaya devam edeceğiz. GYO dönüşüm süreciyle eş zamanlı olarak halka arz hazırlıklarına da devam ediyoruz. Hazırlıkların tamamlanmasıyla birlikte gerekli başvuruları yaparak halka açılma sürecini fiilen başlatacağız. Fuzul GYO’nun 2023 yılı içinde halka açılmasını planlanıyoruz’’ şeklinde konuştu.

Barbaros 48 Fuzul GYO portföyünde olacak

Konut ve alışveriş merkezi gibi farklı ticari alanlarda ilklere imza atan Fuzul GYO’nun portföyde son dönemde oldukça dikkat çeken Barbaros 48 projesinin olması bekleniyor.  Emlak Konut GYO güvencesiyle ve hasılat paylaşımı modeliyle geliştirilecek olan Barbaros48 projesi, Asya ve Avrupa’yı aynı pencereden izleme imkanı sunacak panoramik özelliği ile yatırımcının ilgi odağı olmaya devam ediyor.  Asya’dan Avrupa’ya 180 derece ile boğaz hattını görebilecek bir açı ile inşa edilecek projede, kat yükseklikleri 4,5 metre olarak tasarlandı. Ofis-AVM gibi alanların yer almayacağı, sadece rezidans olarak planlanan projede, daire büyüklükleri 100 metrekare ile 350 metrekare arasında değişiyor. Projenin 24 ayda tamamlanması hedefleniyor.

Üçüncü kattan itibaren panoramik Boğaz ve Tarihi Yarımada manzarasına hakim projede, fiyatlar ortalama 10 bin dolardan başlıyor. 2+1 daireler için iki, 3+1’ler için üç, 4+1’ler için dört, misafirler için ise ayrı otopark planlanan projenin en üst katında da sonsuzluk havuzu yer alıyor.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak