Aldığı evin iki kat prim yapacağını bilen vatandaş bankaya koştu

Yeni Evim kampanyasına beklediklerinin de üzerinde talep olduğunu belirten Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, aldıkları konutun iki kat prim yapacağını bilenlerin fırsatı kaçırmadığını söyledi. Özyurt “Ev almak için faiz oranlarının yüzde 1’in altına düşmesini bekleyen kesimden kampanyaya ciddi şekilde talep oldu. Aldığı evin bir ya da iki yıl içinde iki kat prim yapacağını öngören kesim bankalara koştu” dedi.

‘Yeni Evim Konut Finansman Programı’nın yoğun şekilde ses getireceğine inandığını belirten Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, aldıkları konutun iki kat prim yapacağını bilenlerin bu fırsatı kaçırmadığını söyledi. İlk kez ev sahibi olmak isteyen orta gelirlinin bu avantajı kullandığını kaydeden Özyurt, yüzde 0,69 ila 0,99 arasında değişen konut kredi faizli kampanyayı kaçırmak istemediğini ifade etti.

Kampanya ile uygun şartlarda krediye ulaşma imkanının sunulduğunu hatırlatan Tamer Özyurt “Yeni Evim kampanyası için şartları uygun olanlar satış ofislerinde ciddi bir yoğunluk yarattı. İnsanlar paraya ulaşamadıkları için konut alamıyor ve kirada oturmak zorunda kalıyor.  Öyle ki; kira fiyatlarının yükselmesinde en önemli etkenlerden biri bu oldu. Şimdi kampanya kapsamında 15 sene vadeli finansmanlarda faiz oranı yüzde 0,69 olarak açıklandı. Buna ek olarak ilk üç yıllık taksitte de bakanlık desteği olacak. Konut almak isteyip de beklemede olan kesim harekete geçmiş durumda. Şimdi evini alacak olan vatandaş, bir iki yıl içinde dairenin fiyatının ikiye katlanacağını biliyor. Bu kesim bu fırsatı kaçırmamak için uygulamanın başladığı günden itibaren bankalara ve satış ofislerine koştu” diye konuştu.

‘Yeni Evim’ kampanyasına kendilerinin de dahil olduğunu kaydeden Tamer Özyurt “No 27 Residence’, ‘Stüdyo House’, ‘Ödül İstanbul’, ‘NLogo İstanbul’, ‘Meydan Ardıçlı’ projelerinde garantörlük anlaşması imzaladıklarını söyledi. Özyurt “Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank Katılım Bankası aracılığıyla orta gelirlinin ev sahibi olmasında rol oynayacağız. Bizim elimizde teslime hazır 350 daire bulunuyor. Bu konutların hepsini eriteceğimizi tahmin ediyoruz.

Buna ek olarak toplam bin konutluk üç adet ruhsatı alınmış projemiz var. Tüm bu projelerimizle bu kampanyada varız” dedi.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak