Samm Developments yurt dışı yatırımlarına aralıksız devam ediyor

İnşaat, gıda ve turizm yatırımlarıyla bilinen Akman Holding’in Kanada’daki şirketi SAMM Developments, Toronto’da inşa ettiği 2’nci dev projesi The Regal Plaza’nın ardından yeni yatırımlar için düğmeye bastı. Geçen hafta Kanada’nın Halifax ve Sydney şehirlerinde iki oteli daha bünyesine katan şirket, İngiltere ve Kanada’da hayata geçireceği diğer otel ve plaza yatırımlarıyla birlikte mevcut yatak kapasitesini 2 bin 500’e çıkarmayı hedefliyor.

Yarım asırdır bir aile şirketi olarak inşaat, turizm, gıda alanlarında faaliyetlerini sürdüren Akman Holding, Ersu markasıyla yürüttüğü faaliyetlerinin yanı sıra Kanada’daki yatırımlarına da ara vermeden devam ediyor.

Son olarak Toronto’da, bölgenin en büyük projelerinden The Kennedy Condominiums’un ardından 2’nci inşaat projesi The Regal Plaza’yı Samm Developments çatısı altında hayata geçiren Akman Holding, yeni yatırımlar için kolları sıvadı. Samm Developments, geçtiğimiz hafta da Kanada’nın Halifax ve Sydney şehirlerinde iki oteli daha bünyesine katarak otel sayısını 11’e çıkarmış oldu.

Kanada’daki imza projeleri olan The Regal Plaza’da satışların yüzde 80’inin tamamlandığını belirten Akman Holding ve Samm Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, The Regal Plaza’yla bölgenin en büyük karma projesine imza attıklarını kaydetti. Akman “Burada gösterdiğimiz başarı, aslında Türk inşaat sektörünün gücünü yurt dışında kanıtlamamızı sağladı. Elde ettiğimiz bu başarı daha önce Avrupa’da hayata geçirdiğimiz karma projelerin getirdiği bilgi ve tecrübelerinden kaynaklanıyor” dedi.

Türk doktor, bankacı ve mühendisler alıyor

The Regal Plaza’dan satın alma yapanyatırımcıların yüzde 10’unun Türkler’den oluştuğu bilgisini de veren Akman, bu yatırımcıların çoğunluğunu mühendis, bankacı ve doktorların oluşturduğunun altını çizdi.

Bundan sonra da Türk inşaat sektörünün hızını ve kalitesini ortaya koyan imza projeleri geliştirmeye devam edeceklerini söyleyen Akman, yatırımlarla ilgili bilgi verdi: Ali Akman “Çok yakın zamanda Kanada’nın Nova Scotia eyaletindeki Halifax ve Sydney şehirlerinde iki oteli daha bünyemize kattık. Böylece toplam otel sayımız 11’e ve yatak sayımız da 2 bine ulaştı. Öte yandan; yeni projeler için görüşmelerimiz sürüyor. Toronto merkezde 60 katlı gökdelen arazisi satın alma çalışmalarımız devam ediyor. Bu, bizim yeni imza projemiz olacak. Ayrıca İngiltere’de iki otel ve yine Kanada’da bir otel için görüşüyoruz. Bu yatırımlarla birlikte yatak kapasitemizi 2 bin 500’e çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak