Nef’in Beykoz’da geliştireceği yeni projesinde mimari tasarım yarışması sonuçlandı

Nef, Beykoz’da geliştireceği 220 bin metrekarelik yepyeni projesi için Nef Stadyumu’nda mimari tasarım yarışması düzenledi. İstanbul Anadolu yakasının en değerli lokasyonlarından Beykoz’da hayat bulacak projenin tasarım yarışmasını kazanan Buda Mimarlık oldu.

Nef, İstanbul Anadolu yakasının ayrıcalıklı yaşam merkezi Beykoz’daki projesi için çalışmalarını hızlandırdı. Çeşitli mimarlık ofislerinin arazi için birbirinden güzel ve ilham verici fikirlerle katıldığı mimari tasarım yarışması Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda düzenlendi.

Mimari tasarım yarışmasına prestijli dört mimarlık ofisi projeleriyle katılım gösterdi. Mimari proje seçiminde değerleme sürecinde ise Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ece Ceylan Baba, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden Doç. Dr. Candan Çıtak jüri üyesi olarak katıldı. Nef’in Beykoz projesi için düzenlenen tasarım yarışmasının kazananı ise Buda Mimarlık oldu.

Beykoz’a değer katacak

Nef, Beykoz’un en değerli lokasyonlarından Gümüşsuyu Mahallesi Karlıtepe’de bölgenin yaşam dinamikleri ve doğal alanları ekseninde çevresine değer katacak bir proje geliştiriyor. Ferah konutlar, geniş yaşam alanları, doğa ile iç içe sosyal alanlar ve yatay mimari ekseninde hayat bulacak proje, bölge yaşamına yeni bir çekim merkezi kazandıracak.

2023’te ön satışta

Nef’in proje geliştirdiği Karlıtepe, Kirazlı Yayla Yolu olarak da bilinen, Beykoz’un en değerli bölgelerinin başında yer alıyor. Proje, denizden 170 metre yüksekliği ile hem eşsiz bir boğaz hem de orman görünümüyle emsalsiz bir İstanbul manzarası sunarken, köprü ve bağlantı yollarına yakınlığı ile de dikkat çekiyor.  220 bin m2 arazi üzerinde gerçekleştirilecek projede 1300’den fazla konut geliştirilmesi planlanıyor. İstanbul Anadolu yakasında Nef mimarisine yakışacak bu özel projenin 2023 yılında ön satışa sunulması bekleniyor.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak