Gayrimenkul Sektörü Çalışanı Kadınlardan GKL Eğitim Çalışmalarına Yoğun İlgi

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Eğitim Proje Grubu Başkanı Fatma Çelenk, kadınların pandemiyle birlikte değişen çalışma modelleri ve hibrit çalışma kavramına hızlı şekilde uyum sağladıklarını ve bu süreçten güçlenerek çıktıklarını söyledi. GKL Başkanı Didem Hiçyorulmazlar ise Platformun sürdürülebilirlik ve dijitalleşmeye ağırlık vererek gayrimenkul sektöründe dünya trendlerini takip ettiğine dikkat çekti ve çalışmalara destek veren, katılan tüm kurum ve kişilere teşekkür etti.

Gayrimenkulde Kadın Liderler’in, sektör çalışanı kadınların sürekli gelişen yeni normale daha iyi uyum sağlamaları için eğitim çalışmalarına hız kazandırdıklarını belirten Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Eğitim Proje Grubu Başkanı Fatma Çelenk, “Biz kadınlar, hızlı adapte olabilme kabiliyeti, kriz yönetimi becerisi ve güçlü şekilde yaşamı devam ettirme iç güdüsüne sahibiz. Pandemiyle birlikte bir anda işyerine dönüşen evlerimizde çalışan kadın, anne, eş, ev kadını ve öğretmen gibi birçok görevi eş zamanlı olarak üzerine aldık ve bu değişim sürecini başarıyla yönettik. GKL olarak bu gücü beslemek ve geliştirmek adına 2022 yılında teknolojiden sürdürülebilirliğe, kişisel gelişimden girişimciliğe çeşitli konularda sektör çalışanı kadınlarımızın donanımlarını arttırmaya yönelik eğitim çalışmaları düzenledik. İlk yarı dönemde metaverse, proptech, döngüsel ekonomi, mutluluk bilimi, girişimcilik ekosistemi gibi alt başlıklar içeren eğitim çalışmalarımıza 350 kişi katılım sağladı. Yaptığımız kurumsal iş birlikleri ile birbirinden değerli 11 uzman konuşmacımız, söz konusu eğitimlerimize gönüllü destek verdi. Eğitimlerimize gösterilen bu yoğun ilgili yeni dönem için daha iyilerini yapmak adına bizleri motive etti.” dedi.

Eğitim çalışmaları GKL 2022 çalışmalarının odağında yer aldı

Eğitim Proje Grubu’nun 2022 yılında sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüm konularına ağırlık veren zengin bir eğitim programı hazırladığını kaydeden GKL Başkanı Didem Hiçyorulmazlar, “Ne mutlu ki emeklerimizin karşılığını aldık. Sektör çalışanı kadınlarımız eğitim çalışmalarımıza yoğun ilgi gösterdiler. Gayrimenkulde Kadın Liderler’in, gayrimenkul sektöründe kadın istihdamını ve kadın yönetici sayısını; sektördeki kadınların varlığını ve etkinliğini artırmak misyonuna katkı sağlayan eğitim çalışmalarımız için başta Eğitim Proje Grubu Başkanımız ve ekibi, değerli uzmanlarımız, partnerlerimiz Tack TMI, Döngüsel Ekonomi 101,Girişim Fabrikası ve Bosphorus Invest’e ve elbette katılımcı sektör çalışanı kadınlarımıza GKL Üyesi meslektaşlarım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sürdürülebilirlik ve dijital dönüşümle gayrimenkulde dünya trendleri takip ediliyor

GKL tarafından bugüne kadar yapılan kamuoyu araştırmalarında sektörde girişimci olmak isteyen kadın çalışanların yüzde yirmi gibi çok yüksek bir oranda olduğunu tespit ettiklerine dikkat çeken GKL Başkanı Didem Hiçyorulmazlar, sektörde girişimci olmak isteyen kadınlara destek olmak amacıyla‚ ‘Sürdürülebilir Girişimcilik‘ proje grubunu hayata geçirdiklerini ifade etti. Pandemi ile birlikte dijitalleşmenin hızlandığını ve bu sürecin kadın lider adaylarımızın sahip olduğu farklı yetenekleri daha iyi göstermeleri için fırsata dönüştüğünü söyleyen Didem Hiçyorulmazlar “Kadın lider adaylarımızı dijital dönüşüme hazırlamak üzere ayrıca ‘Dijital Dönüşüm’ proje grubumuzu da açtık. Her iki proje grubumuzun gelecek dönemde yapacağı çalışmalar için çok heyecanlı ve mutluyuz. “ dedi.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak