Besa, Türkiye’nin en büyük AVM’sini hayata geçirecek

Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinde prestijli konut projeleri üreten Besa Grup, içinde hastane ve Türkiye’nin en büyük AVM’sini de barındıran 10 milyar TL’lik yeni projesini duyurdu. 

3 yılda tamamlanacak

Projenin detayları hakkında bilgi veren Besa Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Efe Bezci, “Eskişehir Yolu Ballıkuyumcu mevkisinde 16 bin konut, 2 otel, 1 film stüdyosu olan yeni projemize başlayacağız. 10 milyar TL ile hayata geçecek proje bünyesinde 1 hastane ve Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezini de planlıyoruz. Çalışmalara önümüzdeki yıl başlayıp 3 yıl içinde tamamlanmasını hedefliyoruz” dedi.

Kent İncek’te sona gelindi

Ürettikleri konut projeleri ile şehirlerin gelişimine önderlik ettiklerini belirten Efe Bezci, “50 yıllık geçmişiyle Besa, bugüne kadar 6 binden fazla konut üretti.  Sadece insanları bir çatı altında toplamak yerine sosyalleşecekleri, komşuluk ilişkilerini geliştirecekleri, huzur ortamı bulacakları, hemen yakınlarında sosyal donatılar olacak projeler hayata geçiriyoruz. Kent İncek de Besa’nın sürdürdüğü kalite anlayışının yansıdığı en prestijli projelerimizden. Son olarak projede 640 konut tamamlanmak üzere” diye konuştu.

Bodrum’a özel proje Bezci, Kent İncek’in yanı sıra devam eden projeler hakkında ise şunları söyledi: “Ankara’nın ilk AVM si olan Galleria AVM’yi “Strip mall” konsepti ile yeniden düzenledik ve kiralamasını tamamlayarak hizmete açtık. Ankara’da ‘Avrupa’nın En Büyük Outleti’ projemizin geliştirme çalışmaları da aynı hızla devam ediyor. Ayrıca The BO Viera ile Bodrum’un en büyük inşaat, çevre, plan ve peyzaj revizyonunu hayata geçirdik. Toplam 150 dönüm arazi üzerinde tamamı deniz ve gün batımı manzaralı 315 villa ve rezidanstan oluşan, Hilton grubunun üst segment, soft branded markası CURIO’nun 85 odalı otelinin yer aldığı, arazinin doğal eğimlerini çok başarılı biçimde kullanan, mimarinin peyzajın içerisinde eridiği The BO Viera tamamlandığında Bodrum’un doğasına saygılı en önemli projesi olacak.”

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak