MIPIM, 2 Yıl Aradan Sonra Kapılarını Açtı

Gayrimenkul sektörünün tüm dünyadaki en prestijli fuarlarından biri olan MIPIM, 15 Mart Salı günü (bugün) kapılarını açtı.

ALKAŞ’ın Türkiye temsilciliğini yaptığı dünyanın en önde gelen MIPIM İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı, bugün 31’inci kez Fransa’nın Cannes kentinde organize edildi.

Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’in açılış konuşmasıyla başlayan MIPIM 2022 Fuarı, bu yıl ‘Kentsel Dönüşümü Yönlendirmek’ temasıyla gerçekleştirildi. Alanında uzman 480 isim de konuşmacının yer aldığı, 3 bin 800 firmanın stant kurduğu MIPIM’e ayrıca 100 ülkeden 25 bin sektör profesyoneli, 6 binden fazla yatırımcı ve 4 binden fazla CEO katılım sağladı.

Fuarda gündeme taşınan konular arasında 6 farklı öne çıkan konu vardı. Etkinlik ve panellerde de ofis, proptech, önce konut, sürdürülebilirlik ve ESG, vatandaşlar için şehirler, değer üreten varlıklar konularının önemine ve atılması gereken adımlara değinildi.

GYODER önderliğinde kurulan İstanbul Çadırı’na Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Emlak Konut, DAP Yapı, Galataport, Istanbul Finans Merkezi, Istanbul Havalimanı (IGA), Kalyon Grup, Kuzey Marmara Otoyolu, Kuzu Grup, Halk GYO, Servotel, Tahincioğlu, Tersane Istanbul, TUM ve YTÜ Yıldız Teknopark çadır içerisindeki yerlerini aldı. Bunun yanı sıra münferit ve stant kurarak katılan markalardan bazıları da Bayraktar Holding, Çelen Grup, Esas Gayrimenkul, Folkart, GAD, İş GYO, Lal Değerleme, Mülkiyet gibi sektörün önde gelen firmalar yer aldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın yanı sıra Gaziantep Büyükşehir Belediyesi temsiliyeti de fuara katılım sağladı.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak