Ev ve mutfak eşyaları fuarı 10 Mart’ta başlıyor

2021 ihracatı, bir önceki yıla göre yüzde 33,5 artışla 6 milyar dolar olarak gerçekleşen, 2022’de ise 7,5 milyar dolar ihracat hedefi koyan Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün ilk buluşma adresi HOST Istanbul, 10 Mart’ta başlıyor.  Tarsus Turkey tarafından ZÜCDER işbirliğinde, T.C. Ticaret Bakanlığı, İMMİB ve KOSGEB’in destekleriyle organize edilen HOST Istanbul 2022, Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nin 11-12 ve 14. salonlarında gerçekleşecek. Tamamı yerli 302 katılımcı firmanın yer alacağı fuarda yerli üretim sofra ve mutfak eşyaları, pişirme ekipmanları, plastik ev eşyaları ve bahçe aksesuarları, ev gereçleri, dekoratif ev ve mutfak eşyaları ile elektrikli ev aletlerine dair en son yenilikler sergilenecek. HOST Istanbul 2022, yurt içi ve yurt dışından 12 bin ziyaretçiyi ağırlarken, dört gün boyunca milyonlarca liralık ticarete de ev sahipliği yapacak.

Yurt dışından en az 1.200 satın almacı yüz yüze ticaret için İstanbul’a geliyor!

2022 yılında bölgenin ilk küresel ev ve mutfak eşyaları fuarı olan HOST Istanbul, 10 – 13 Mart 2022 tarihlerinde yine sektörünün en önemli buluşma adreslerinden birisi olacak. #ticaretinmerkezi mottosuyla 15. kez kapılarını açacak fuar, toplam 30 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek. Ticaret Bakanlığı’nın Alım Heyeti desteği ve Tarsus Turkey’in uygulamaya koyduğu Overseas Buyer programı sayesinde yurt dışı ziyaretçi sayısında rekor beklenen HOST Istanbul 2022’ye, yurt dışından en az 1.200 ziyaretçi gelecek.

İhracatın yıldızı elektrikli ev ve mutfak eşyaları için ek salon!

Geçen yıl 4,8 milyar dolar dış ticaret fazlası veren sektör, en çok elektrikli ev aletleri ile metal sofra ve mutfak eşyaları ihraç etti. Ağırlıklı olarak yurt dışı satın almacıların ziyaret gerçekleştireceği HOST Istanbul, elektrikli ev ve mutfak eşyaları üreten firmaları bu yıla özel olarak ek bir salonda buluşturarak, sektör ihracatına doğrudan katkı sağlayacak. Bu kategoride satın alma yapmayı planlayan yurt içi ve yurt dışından gelecek profesyoneller, tüm ürünleri bir arada bulabilecek.

10 -13 Mart 2022 tarihlerindeki 15. HOST Istanbul’a ücretsiz online ziyaretçi kaydı için www.hostistanbulfair.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak