Benesta Acıbadem’de ön satışlar başlıyor

Benesta, İstanbul’un Avrupa ve Asya yakasını birbirine bağlayan en yakın noktası Acıbadem’de, çok özel bir projeye imza atıyor.

Değişmeyen değerlerle sürdürülebilir bir yaşam için tasarlanan proje Acıbadem bölgesine değer katacak.

Benesta Acıbadem’de ön satış sunumu başlıyor

Henüz satışa çıkmadan, Benesta’nın gücüyle inşasına başlanan ve hız kesmeden yükselişi devam eden projede, inşaatın önemli bir bölümü tamamlanmış bulunuyor. Değişmeyen değerler ve sürdürülebilir bir yaşam konsepti ile hayata geçirilen projenin iki etabı toplam 550 konuttan oluşuyor. Ön satışa sadece 99 daire ile başlanacak projede, sınırlı sayıda şanslı aile konut sahibi olma ayrıcalığını yakalayacak.

İstanbul’un iki yakasının birleşme noktasında, hayatın tam içinde…

Anadolu Yakası’nın Avrupa’ya en yakın merkezlerinden, yeşil dokusu ve sosyal yaşamıyla asırlık semti Acıbadem, lokasyona değer katacak, çehresini değiştirecek yepyeni bir projeye ev sahipliği yapıyor. İstanbul’un en temiz havasına sahip olan Çamlıca lokasyonuna komşu olan proje, 200 dönüm büyüklüğündeki Gata Ormanı’nın yanı başında oksijen deposu bir bölgede doğanın içinde ayrıcalıklı ve huzurlu bir yaşam sunuyor.

Yolların ve yönlerin buluşma noktasında, Anadolu Yakası’nda yeni bir adres oluşturacak olan Benesta Acıbadem, konumuyla benzersiz bir lokasyonda inşa ediliyor. Benesta Acıbadem, Avrupa Yakası’nın yanı başında, her iki yakanın kapsamlı sağlık kuruluşlarına, köklü eğitim kurumlarına, renkli sosyal ve ticari hayatına dakikalarla ifade edilen komşu lokasyonda yer alıyor. Akasya AVM’ye yürüme mesafesindeki proje, Bağdat Caddesi, Kadıköy, Kalamış Marina gibi Anadolu Yakası’nın renkli adreslerine; Zincirlikuyu, Beşiktaş, Levent, Mecidiyeköy, Taksim, Karaköy lokasyonlarıyla boğaz hattına yakınlığı ile dikkat çekiyor.

Tasarımda güçlü kimlik planlaması ile yeşil bir yaşam…

Öncelikli olarak, yeşil alan ve peyzaj planlaması ile tasarıma yön verilen Benesta Acıbadem’de; Londra’nın ünlü peyzaj mimarlık ofislerinden WATG ile çalışıldı. 15 dönüm alanda Benleo Park tasarlandıktan sonra, projenin konsept planlaması ve genel vaziyet planı bu plan çevresinde hayata geçirildi.

Benleo Park tasarlandıktan sonra çevresine mimari bir yaşam konumlandırıldı. Yeşil alan için iki futbol sahası büyüklüğünde dev bir alanın ayrıldığı, önce parkın tasarlandığı ve konutların daha sonra bu yapıya entegre edilerek yeşille sarıldığı proje bu özelliğiyle dünya çapında bir tasarım ve yaşam projesi olarak örnek oluşturuyor.

Şirket tarafından daha önce tamamlamış olan ve uluslararası üne sahip olan Krasnodar Central Park tecrübesiyle inşa edilen Benleo Park içerisinde, biyolojik göl, kumsallı havuz ve güneşlenme terası ön plana çıkarken, yoga ve pilates alanları, yürüyüş parkurları ile sağlıklı bir yaşam için ihtiyaç duyulan her şeyi sunuyor. Büyük ağaçların dikilebilmesi ve zengin bir yeşil örtü tasarlanması için otopark katlarından arındırılan ve tamamen doğal toprak zeminden oluşan Benleo Park, naturel bitkilerle yeşili kucaklıyor.

Değişmeyen değerlerle sürdürülebilir bir konsept; fark yaratan yeni bir tasarım anlayışı…

Ülkemizin önde gelen tasarım ofislerinin mimari çözümleriyle şekillenen proje “daha önce benzeri yapılmamış mühendislik çözümleriyle” tamamlanıyor. Ödüllü birçok mimari grubun tasarımına destek verdiği Benesta Acıbadem, her m2’sinde sunduğu iyi planlanmış fonksiyon zenginliğiyle lüks tanımına yeni bir yorum getiriyor.

Değişmeyen değerler felsefesiyle; mimari mükemmelliğin yüksek teknoloji ile buluşturularak sağlıklı yaşam alanları tasarlanması amaçlanan projede, eskimeyen, yaş aldıkça klasikleşen ve değer kazanan mühendislik uygulamaları ön plana çıkıyor. Yaratılan sosyal hayatlı proje konsepti ve sadece yaşayanlara özel aktiviteler, bir tam günü keyif, güven ve konfor içerisinde evinizden uzaklaşmadan geçirmenizi sağlıyor.  

Ortaya çıkan dinamik proje, sakin yaşam alanı hissini, heyecan verici yaşam tarzı olanakları ile dengeliyor. Çocuk, genç ve yetişkinlerin bir arada, güçlü komşuluk ilişkileri geliştirerek yaşamlarını zenginleştirmelerini mümkün kılıyor. Benleo Park ve buna bağlı kurgulanan zengin peyzaj projesi sitede yeşil ile hayat bulan yüksek bir yaşam kalitesi sunuyor.

Benesta Acıbadem projesi mükemmeliyetçi yaklaşımıyla; “European Property Awards” EPA organizasyonu tarafından, karma kullanım kategorisinde, beş yıldızlı proje olarak ödüllendirilerek, dünya çapında otoritelerden tam not aldı.

Her daireye balkon, teras ve bahçe ile nefes alan yaşam…

Birinci etapta 6 ikinci etapta 2 bloktan oluşacak olan ve yeşil ile çevrelenmiş doğanın içinde inşa edilen; ev ve park ile zenginleştirilerek tasarlanan proje, 550 konuttan oluşuyor. Benesta Acıbadem, her dairede bulunan 10 m2’den başlayan ve 100 m2’ye varan balkon, bahçe veya terasları ile nefes alıp veriyor. Estetikle bütünleşmiş konforu merkezine alan yeni yaşam konsepti ile tasarlanan proje, 3 metre tavan yüksekliğiyle yüksek yaşam kalitesi sunuyor. Proje, 2+1’den 6+1’e kadar; simpleks, bahçe dubleks, çatı dubleks ve teras bahçeli daireleriyle ile farklı yaşam seçeneklerini buluşturuyor.

Benesta Acıbadem deprem güvenliği açısından oldukça sağlam bir kaya platformu üzerinde inşa ediliyor. Zeminle ilgili bu avantajlı durumu, son deprem yönetmeliği olarak kabul edilen 2019 düzenlemeleri esas alınarak planlanan yapı güvenliği unsurları destekliyor. Özel ve uluslararası standartlarda cephe detayları, ses, ısı ve su izolasyonu gibi yüksek mühendislik gerektiren konular şirketin uluslararası dev proje tecrübesiyle Benesta Acıbadem’e yansıtılıyor.

Sosyal kulüpte gökyüzü ile buluşan, üstü açılıp kapanabilen havuzlar, çok fonksiyonlu SPA merkezi, çok kapsamlı spor salonu, Business Lounge, TV Odası, çocuk oyun alanları gibi bölümler de yer alıyor. Her m2’si birbirine titizlikle bağlanmış konut ve park entegrasyonu, ailenin her bireyi için sayısız aktivite fırsatı sunuyor.

Benesta Acıbadem hareketli ve heyecan verici yapısıyla, her türlü olanak ve hizmete sahip güvenlikli yaşam alanlarını çok özel bir deneyim yaşatarak sunuyor. Sakinlerine özel olarak tasarlanan sağlıklı yaşamın anahtarı olacak; park ve sosyal kulüp öne çıkarken, özel tasarım resepsiyon alanları, otopark lobileri gibi zengin unsurlar projeye değer katıyor.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak