İspanyol Emlak Pazarlama Zinciri Realtyplus Türkiye’de

İspanya merkezli yeni nesil emlak pazarlama zinciri Realtyplus, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Dominik Cumhuriyeti, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Ekvator, El Salvador, Honduras, Meksika, Panama, Paraguay, Portekiz, Uruguay ve Almanya’nın ardından Türkiye Gayrimenkul pazarında yerini aldı.

İspanya merkezli ve Realtyplus Emlak Grubu şirketi olan RP International, en önemli uluslararası gayrimenkul iş platformlarından biri olarak, gayrimenkul sektörünün dinamiklerini değiştirme iddiasıyla Türkiye pazarına giriş yaptı.

Dünya genelinde 19 ülkede bulunan Realtyplus’un kurucusu Alberto Murcia Jabaloy, Türkiye ve KKTC haklarını gayrimenkul sektörünün deneyimli ismi Özhan Carda ve iş insanı Cem Mazlum’un kurduğu Realtyplus Franchising Gayrimenkul Danışmanlığı A.Ş. ile Türkiye’de yerini alarak, emlak pazarlama zincirine yeni bir soluk getirecek.

26 Kasım 2021 Cuma günü gerçekleşen tanıtım toplantısında konuşan Realtyplus kurucusu Alberto Murcia Jabaloy; “Türkiye’de temsil ediliyor olmamız, özellikle İspanya basınında büyük bir ilgiyle karşılandı. Türkiye pazarı bizim için oldukça önemli. Çünkü, Türkiye’de temsil edilirsek Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri’nde daha çabuk yapılanabileceğimizi düşündük. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz anlaşma, Bosna Hersek ve Romanya anlaşmalarımızı tetikledi. Artık, bu ülkelerde de temsil edileceğiz. Öte yandan, Türk iş ortaklarımızın bizi Dubai, Mısır ve Pakistan’da birtakım yatırımcılarla görüştürme çalışmaları sürüyor.

Pandemiyle birlikte, küresel iş ortamını değiştiren krizlerden birinin içine girdik.  Gayrimenkul sektörü ve gayrimenkul danışmanlığına her zaman ihtiyaç var. Kendi işinizin patronu olmanın yanı sıra, geleceği ve istikrarı olan bir meslek arıyorsanız, gayrimenkul franchise’larımız iyi bir alternatif. Az yatırımla, çok sınırlı ve kontrollü maliyetlerle serbest meslekten sınırsız ekip ve alt ekiplere sahip büyük emlak ajansı modellerine sahip birkaç franchise modeli geliştirdik. Franchise alanlarımız ve ekiplerimizle her zaman dengeli formüller arıyoruz, böylece         kazan-kazan felsefesi yerine getiriliyor ve tüm taraflar mümkün olduğunca memnun ve ortak başarıya odaklanıyor” dedi.

Jabaloy ayrıca;“Emlak piyasasının giderek daha karmaşık hale geldiği ve yeni müşteriler bulmanın ve onları elde tutmanın zor olduğu bu yeni süreçte, hedeflere ulaşmaya ve müşterilerle süresiz olarak ilişkileri sürdürmeye odaklanan kendi çalışma metodumuz var. Artık Türkiye’deyiz ve çok mutluyuz. Başarılı çalışma sistemi, geniş gayrimenkul ürün ve hizmet portföyleri, ayrıcalıklı tamamlayıcı katma-değerli hizmetler, sadakat ve satış sonrası hizmet sistemleri, yerel-ulusal-uluslararası ağ, işbirliği sistemleri, son teknolojiler, klasik ve yenilikçi çalışma ve finansman araçları ve çok daha fazlası bizi farklı kılıyor” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Realtyplus Franchising A.Ş Kurucu Ortağı Özhan Carda ise; “Gayrimenkul sektörüne farklı ürünlerle, yepyeni iş modelleriyle giriyoruz, gayrimenkul sektörünün içinde olmayan başka profesyonellere de bayilik verme yöntemiyle ilerleyeceğiz. Realtyplus, tüm gayrimenkul profesyonellerine açık uluslararası bir gayrimenkul iş platformu. Uluslararası onaylı acentelerimiz ve uzman ekibimizle gayrimenkul yayınlamak, uluslararası ağda yer alan emlak ofisleri ile doğrudan iletişime geçme fırsatı, araştırma yapma ve teklif vermek için teknolojik araçlar sunarken, yatırım ve finansman fırsatlarını da beraberinde sunacağız. Türkiye, gayrimenkul sektöründe önemli bir konuma sahip. Yabancıların, Türkiye pazarına olan ilgisi çok fazla. Türkiye’de makro ekonomik hızlı gelişme, genelde gayrimenkul sektörü ve özelde konut sektörünü de etkilemekte. Ancak sektörde en önemlisi, uluslararası gayrimenkul yatırımlarını koordine eden ve destekleyen, her zaman belirli alanlarda yetkin bir uzman tarafından tavsiye edilen ve müşterilere gerekli değeri sağlayan ekiptir. Realtyplus olarak, Türkiye pazarına yeniliklerle girmeye hazırlanıyoruz. Benimsediğimiz yönetim modelimiz; katılımcı, demokratik, akıllı ve modern yönetim modelidir. Bu amaçla imzalayacağımız her 20 franchising sözleşmesi için 1 iş ortağımızı, dönüşümlü olarak, Şirket Yönetim Kurulumuza karar verici üye olarak atıyoruz.  Ayrıca günümüz şartlarına uygun akıllı projeler üreterek, iş ortaklarımızın beklentilerinin ötesinde işlere imza atmak kurumsal kimliğimizin değişmez bir ilkesi bizim için” şeklinde konuştu.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak