Ankara’da Yatay Mimari’yi Örnek Teşkil Etmek İstiyoruz

Fırat Life Style COO’su Ahmet Fırat: “Ankara’da Yatay Mimari’yi Örnek Teşkil Etmek İstiyoruz”

Fırat Life Style, Atayıldız Grup ve Acity ortaklığı ile yükselen ve Ankara Yenimahalle’de bir yatay mimari örneği olarak inşaat çalışmaları devam eden Velux Ankara, toplam 72 bin metrekarelik proje alanına sahip bulunuyor. 11 blok ve 1000 konuttan oluşan projede, rezidans dairelerle birlikte 6 bin 500 metrekare alana sahip açık AVM ile toplam 3 bloktan oluşan 133 mağaza konsepti ve geniş bir meydan alanı da yer alıyor.

Fırat Life Style COO’su Ahmet Fırat, “Velux Ankara’nın konumlandığı arazi uzun yıllardır atıl ve çorak bir şekilde beklemekteydi. Ankara gibi büyük bir metropolde yatay ağırlıklı mimari yapıda inşaa ettiğimiz projemizde, 72 bin metrekarelik arazinin 18 bin metrekaresini tamamen yeşil alana ayırıyoruz” dedi. 

Ahmet Fırat, “Çevreye karşı olan duyarlılığımız noktasında, inşaatımızın genelinde kullandığımız malzemeler konusunda da oldukça hassasiyet gösteriyoruz. Yalıtımda kullandığımız taş yünü, kanserojen ürünlerden kaçınmak suretiyle ergonomiye ve estetiğe uygun tercih ettiğimiz kuvars tezgahlarla, betonarmede kullandığımız C35 beton cinsi ve radye-temel sistem, projenin hem çevreci ve estetik hem de konforlu ve güvenli olduğunu gözler önüne seriyor” diye ifade etti.

Fırat ayrıca, “Velux Ankara projemizde blokların dış cephelerinde kullandığımız malzemeler de yine tamamen doğal ve çevreci ürünlerden oluşuyor. Şimdiye dek yapmış olduğumuz tüm projelerde yeşili her zaman yanımızda götürdük, gittiğimiz tüm çorak arazilerde yapmış olduğumuz peyzaj çalışmaları ile kuraklığın önüne geçmeye çalıştık. Bu konuda çevreci bir bakış açısına sahibiz.” dedi.

Ankara’nın ticaret noktası olarak bilenen ve İstanbul yolu üzerinde yer alan, bölgesinin en iyi lokasyonuna sahip Velux Ankara’da daireler; 1+1, 2+1 A, 2+1 B, 3+1, 4+1 A ve 4+1 B şeklinde planlandı. Bu kapsamda 316 adet adet daire 1+1 formatında satışa sunulurken, 155 adet 2+1 A daire, 112 adet 2+1 B, 33 adet 3+1 daire, 152 adet 4+1 A daire ve 232 adet 4+1 B daire seçenekleri de yer alıyor. Yatay ağırlıklı mimari yapıda yükselen Velux Ankara projesinin başkent için örnek teşkil etmesini arzuladıklarını dile getiren Fırat Life Style COO’su Ahmet Fırat  “Asimetrik ve solar-pragmatik olarak çizilen projemizde güneşten maksimum faydalanabilen tüm daireler, teraslar, mağazalar ve rekreasyonun yanı sıra nefes alabilen konvansiyonel yapıda binalar da şehir hayatını daha yaşanabilir kılıyor. Meydandaki göçerbahçe ve araç girmeyen yaşam alanı da projenin çevreye duyarlılığını destekler nitelikte öne çıkıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak