Gayrimenkul Sektörü Hızla Dijital Dünyaya Ayak Uydurmalı

Pandemiyle birlikte uzaktan çalışma, part time ve freelance çalışma sistemleri hızlıca iş hayatına dahil oldu. Gayrimenkul sektörünün de bu değişime ayak uydurması gerektiğini söyleyen Disao Kurucusu Tunç Avcı, sektörde dijitalleşmenin getireceği fırsatlara değindi.

Birçok ekonomik faaliyetin yavaşladığı pandemiden gayrimenkul sektörü de etkilendi. İşte tam da bu noktada dijital dönüşüm tüm sektörlerin vazgeçilmezi oldu. Evde, ofiste veya mobil internetin olduğu herhangi bir noktada eksiksiz çalışabilme kabiliyeti, yenidünya düzeni için çok önemli bir hale geldi.

2020 verilerine göre Türkiye’de kayıtlı 453 bin 497 müteahhit bulunmakta. Her yıl ortalama 600 bin civarında yeni konut yapı ruhsatı alınıyor ancak pandemi ve ekonomik gerekçelerle gayrimenkullerin satış süreleri oldukça uzun ve maliyetli bir hale geldi. İnşaat sektöründe yavaşlayan satışları hızlandırmak için alternatif çözümler üretildiğini belirten Dijital Satış Ofisi Disao kurucusu Tunç Avcı; “Geliştirdiğimiz teknoloji ile markalı konut projelerini farklı coğrafyalardaki yatırımcılara ulaştırma imkanı sağlıyoruz. Dijital satış ofisleriyleekiplerin çok daha verimli ve hatasız çalışması sağlanabiliyor. Ayrıca zamandan ciddi oranda tasarruf sağlarken hareket kabiliyetini de artırıyor. İnşaat sektöründe şu ana kadar 4 tanesi yurtdışında olmak üzere 28 markaya dijital satış ofisi kurulumu gerçekleştirdik. Sistemdeki inşaat şirketlerinin çoğu satıştaki tüm projelerini dijital satış ofislerine taşıyarak projeler arası çapraz satışı aktif olarak devreye almış oldu.” dedi.

Tunç Avcı, “10’dan fazla dil desteği sunan uygulamada yabancı acentelerin sistem kullanımı ile projeler aslında dünyanın dört bir yanında satış ofisi kurmuş oluyor. Bir dakikadan kısa sürede müşterinin talebini karşılayabilen bir sistem satış geliştirme konusunda büyük avantajlar sağlıyor.” şeklinde konuştu.

Disao Dijital Satış Ofisi ile personel tüm işlerini mobil cihazlar veya bilgisayarlar üzerinden yapabilirken, detaylı bir şekilde raporlayabiliyor. Cep telefonlarından dahil basit şekilde müşteri kartı oluşturabilen satış danışmanları, saniyeler içerisinde teklifleri hazırlayıp gönderebiliyor. Geçmiş teklifleri inceleyip, bildirim servisleriyle teklife konu olan dairelerin satış durumlarını takip edebiliyor.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak