Türkiye’de bir inşaat projesi ilk kez bitcoin ile satılıyor

Tesla’nın, “Nakit varlığının esnekliğini artırarak, çeşitlendirmek ve getirilerini maksimize etmek amacıyla” toplam 1.5 milyar dolarlık alım yaptığını açıklamasının ardından, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli sanal para birimi Bitcoin, yüzde 20’den fazla artışla 48 bin dolara yaklaşarak tarihi bir rekor kırdı. Önemli inşaat projeleri bu gelişmeyi görmezden gelmedi ve Türkiye’de ilk kez bir inşaat projesi bitcoin ile satış yaptığını açıkladı.

Dünya çapında bir çok kurumsal firmanın yakın takibine giren kripto para birimlerine Türkiye’den de ilgi büyüyor. Kripto para birimlerini geleceğin ticaret aracı olarak tanımlayan Projekspert Gayrimenkul kurucusu Emel Akbaş, Türkiye’de bir ilk olarak, Bitcoin ile gayrimenkul satışı yaptıkları kampanyalarını açıkladı.

Akbaş; pandemi ile birlikte hızlı bir dijitalleşmenin içerisinde hayatın her alanında devrim geçirildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Kripto paranın önümüzdeki yıllar içerisinde daha çok hayatımıza gireceğini biliyorduk. Yıllar içerisinde tüm gayrimenkul satışlarının bu tür para birimleri ile yapılacağını öngörüyoruz. Bununla ilgili de bir süredir ekibimizle konu ile ilgili çeşitli alt yapı çalışmaları ve Bitcoin ile gayrimenkul satışı yapılabilecek online platform hazırlıklarını yapıyorduk. Ancak kripto paranın bir anda Dünya’nın gündemine oturması ile birlikte biz de planlarımızı erkene çektik. Bugün itibariyle Türkiye’de ilk olarak, satışını yürüttüğümüz 2D İstanbul İnşaat tarafından Büyükçekmece – Mimaroba’da hayata geçirilen Flowers Park projemizde Bitcoin ile gayrimenkul satışına başlıyoruz.

Son yıllarda turizmden gıdaya, tekstilden eğitime kullanım alanı iyice yaygınlaşan kripto para birimleri ile 3 Bitcoin’den başlayan fiyatlarla artık yepyeni bir ev almak mümkün olabilecek. Projekspert Gayrimenkul olarak, danışmanlık yaptığımız diğer gayrimenkul işlemlerinde de hizmet bedelimizi kripto para olarak ödeme imkanı sağlayan öncü emlak ofislerindeniz.”

Flowers Park, Mimaroba’nın en merkezi lokasyonunda,denize ve merkeze yürüyüş mesafesinde, E5’e 500 metre, toplu ulaşım aksında,13 bin 500 M2 üzerinde sadece 190 seçkin daireden oluşan site içerisinde bulunuyor.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak