Antik Grup İnşaat 4 Yeni Projeye Başlıyor

Antik Grup İnşaat 4 Yeni Projeye Başlıyor. Antik Grup İnşaat 2021’de Yatırımlarına Devam Edecek

Seferihisar’ın en büyük projesini hayata geçiren Antik Grup İnşaat yeni yılda yatırımlarına devam edecek. Antik Grup İnşaat İzmir yeni kent merkezinde 2 gökdelen projesi,  Yeşilyurt’ta konut projesi, Urla’da villa projesi hayata geçirecek.

1991 yılında İzmir’de kurulduktan sonra 1993 yılında merkezini İstanbul’a taşıyan Antik Group İnşaat İstanbul’da 14 bini taahhüt 1.000 tanesi yapsat olmak üzere 15 bin konut inşa etti. 2015’te merkezini İzmir’e taşıyan firma 4 yeni projeye başlayacak.

1991 yılında İzmir’de kurulan Antik mermer ilerleyen yıllarda hazır mutfak, iç kapı ve ısıcam başta olmak üzere birçok alanda üretimine başladı. Birkaç yıl içerisinde Antik Group İnşaat adıyla faaliyetlerini sürdürmeye devam eden firma Müteahhitliğe kendi fabrikalarının inşaatlarıyla başladı. Antik Group İnşaat daha sonraları taahhüt işlerine yöneldi. İstanbul’da taahhüt kapsamında 14 bin konutun inşaatını tamamlayan Antik Group İnşaat yap sat modeliyle projeler üretmeye de başladı. 2008 yılında ilk projesini hayata geçiren firma İstanbul’da 10 projede 1.000’e yakın konut teslim etti.

Henüz 18 yaşındayken şirketin başına geçen Serkan Yıldız 14 yıldır Antik Group İnşaat’ın yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürüyor.

1991’DE İZMİR’DE KURULDU, 1993’TE İSTANBUL’A GİTTİ, 2015’TE İZMİR’E GERİ DÖNDÜ

22 yıl boyunca İstanbul’da faaliyet gösterdikten sonra 2015 yılında İzmir’e geri dönme kararı aldıklarını belirten Antik Group İnşat yönetim kurulu başkanı Serkan Yıldız, “İstanbul’da faaliyet gösterirken İzmir’e olan ilgiyi gördük. Müşterilerimiz keşke İzmir’de de proje yapsanız diye talepte bulunuyordu. Biz de İzmir’in yerli bir firması olarak 1993 yılında taahhüt işleri için İstanbul’a gitmiştik. 2015 yılının sonlarına doğru yeniden şirketimizin merkezini İzmir’e taşıma kararı aldık. Konak, Karşıyaka, Buca, Gaziemir’de küçük ölçekli bazı projeler yaptık” dedi.

SEFERİHİSAR’IN EN BÜYÜK PROJESİ VE İLK AVM’SİNİ YAPIYOR

İzmir’de proje üretmeye başladıktan sonra İstanbul Dragos’ta satın almış oldukları bir arsada 18 villalık son projelerini de yaptıklarını belirten Yıldız, “İzmir’e tekrar dönerken Seferihisar’a olan talebi gördük. Seferihisar İzmir’de yatırıma en uygun, geleceği en parlak ilçelerin başında geliyor. Şu anda Seferihisar’ın en büyük projesi, aynı zamanda bölgenin ilk AVM’si Luwi Residence projesini hayata geçiriyoruz. 200 konutun inşaatını bitirdik. 140 konuttan oluşan 3. Etabın inşaatına da başladık. Ekonomik kriz ve Pandemiye rağmen hiç hız kesmedik” ifadelerini kullandı.

ALSANCAK’A 48 KATLI GÖKDELEN PROJESİ

Bundan sonraki tüm yatırımlarını İzmir’e yapacaklarını belirten Serkan Yıldız sözlerini şu şekilde sürdürdü, “İzmir’e geldiğimde bu kadar talep göreceğimizi düşünmemiştim. Talepten dolayı İzmir’de yatırımlarımıza devam edeceğiz. Şu anda planladığımız 4 yeni projemiz var. Alsancak ve Çınarlı’da 2 kule projemiz başlayacak. Önce Alsancak projemize başlayacağız. Alsancak’ta 48 katlı bir kule inşa edeceğiz. 2021 yılı sonunda başlamayı planlıyoruz. Çınarlı projemiz için planlama çalışmalarımız devam ediyor. Yeşilyurt’ta birkaç ay içerisinde yeni bir projeye başlıyoruz. Yeşilyurt Devlet Hastanesi’nin yanında bulunan mülkiyetimizdeki arazide 62 konut ve ticari alanlar inşa edeceğiz. Urla Zeytinalanı’nda da 10 villalık yeni bir projeye başlayacağız.”

İZMİR’DE KONUT FİYATLARI İSTANBUL’UN İLK ZAMANLARINDAKİ GİBİ

İzmir’de konut fiyatlarının ulaşılmaz hale geleceğini belirten Yıldız, “Türkiye’nin 3. Büyük şehri olan İzmir, İstanbul’un gerisinde olmamalı. Konut fiyatları İstanbul’un ilk zamanlardaki halinde. . İstanbul’da konut fiyatları şu anda çok yüksek. İzmir’de ise fiyatlar uygun. Zaman ilerledikçe İzmir’de de konut fiyatları daha da ulaşılmaz olacaktır. Konut ihtiyacı olanlar hızlı bir şekilde almalı. İlerleyen dönemde daha da değer kazanacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak