Fiba Portföy Re-Pie Gayrimenkul Yatırım Fonu Gong Çalma Töreni Borsa İstanbul’da Yapıldı

  • Kuruculuğunu Fiba Portföy, yöneticiliğini ise Re-Pie Portföy’ün yaptığı Fiba Portföy Re-Pie Gayrimenkul Yatırım Fonu, 2020 yılının Ocak-Kasım döneminde yüzde 15,87’lik getiri sağladı.
  • Yılın kârlı yatırımları arasında kendine yer bulan fon, 10 Temmuz 2020’den bu yana FPREPF1 koduyla Borsa İstanbul Nitelikli Yatırımcılar piyasasında işlem görüyor. Fon için Borsa İstanbul’da bir gong töreni gerçekleştirildi.

Borsa İstanbul’da İşlem Gören Bir Yatırım Fonu

Törene katılan Fiba Portföy Genel Müdürü Hakan Avcı “Fonumuz yatırımcılar için döviz bazlı konut fiyatlarının gerilemesini ve inşaat maliyetlerinin gerisinde kalmasını bir fırsata çevirmeye olanak sağlıyor” dedi. Re-Pie Portföy Yönetimi Genel Müdürü Alim Telci ise fonun fırsatçı bir yaklaşımla değerinden daha ucuz kalmış ve alınıp-satılabilirliği yüksek varlıklara öncelik verdiğini söyledi.

BIST nitelikli yatırımcılar pazarında da FPREP koduyla işlem gören Fiba Portföy Re-Pie Gayrimenkul Yatırım Fonu, 2020 yılının Ocak-Kasım döneminde yatırımcılarına yüzde 15,87 oranında getiri sağladı. Avantajlı alım fırsatlarının yanı sıra mülklerin kira gelirleri ile getirisini artıran fon, 2021 yılında özellikle İstanbul’da markalı konut projeleri ve cadde mağazalarında yatırımlarını sürdürecek.

Fonun performans sunum raporu www.fibaportfoy.com.tr sitesinde ‘Duyurular’ altında yayınlandı.  

10 Temmuz’da işleme açıldı

Gayrimenkul piyasalarının getirilerine kolay, likit, vergi avantajlı ve uzman yönetimi altında erişmeye olanak veren Fiba Portföy Re-Pie Gayrimenkul Yatırım Fonu, 10 Temmuz tarihinde FPREPF1 koduyla Borsa İstanbul Nitelikli Yatırımcılar piyasasında işleme açıldı. Borsaya açılma ile birlikte fon ihraç belgesine göre yılın belirli dönemlerinde yapılabilen fon giriş çıkışlarına alternatif olarak fon payları borsada nitelikli yatırımcılar arasında kolayca işlem görebiliyor. Fon, kurucu ve yönetici tarafından sağlanan likidite desteği ile birleştirildiğinde de daha akışkan ve kolay alınıp satılabilir bir hal alıyor.

Fon, gayrimenkule yatırım yapmak isteyen nitelikli yatırımcılara kaynakları ile erişebilecekleri tekil mülkler yerine çeşitlendirilmiş portföyü ile birçok mülke birden yatırım olanağı sunarken; yatırımcının alım, satım, kiralama ve bakım gibi operasyonel yüklerden arınmış şekilde getiriye ulaşmasını sağlıyor.

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak